Lightscape

10 października 2017, 17:20, LightscapeSukcesjaSmart Office

Efektywna nauka języków obcych w Smart Office

Pod względem posługiwania się językiem angielskim, Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce na świecie. Mimo to, wciąż 44% Polaków deklaruje, że nie zna żadnego języka, a rynek pracy zaczyna być coraz bardziej wymagający w tej kwestii.[1]Ostatnimi czasy cenione są m.in.  języki skandynawskie, a pracodawcy coraz częściej szukają również kandydatów z umiejętnością porozumiewania się nawet po chińsku.[2] Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Smart Office, nowa przestrzeń coworkingowa w CH-R Sukcesja. Już 18 października, o godzinie 19:00, odbędą się w nim warsztaty z efektywnej nauki języków.

Dane  GUS wskazują, że osoby posługujące się biegle przynajmniej jednym językiem obcym, zarabiają znacznie więcej, niż pracownicy nieposiadający takiej umiejętności.[3]  W związku z tym rodzi się potrzeba szybkiej ich nauki. Niestety, nie każdy posiada predyspozycje pozwalające na łatwe przyswojenie obcej mowy. Pomocą dla takich osób może być Language Coaching – czyli nauka zasad szybkiego przyswajania języków obcych.

Warsztaty poprowadzą: Agata Krawczyk - magister filologii angielskiej, nauczyciel podyplomowy z wieloletnim stażem, która mówi płynnie po angielsku, francusku, włosku i rosyjsku oraz Izabela Walczak – certyfikowany lektor Busissnes English (LCCI), wykładowca Politechniki Łódzkiej, na co dzień posługująca się językiem francuskim, niderlandzkim i angielskim.

Uczestnicy w sposób praktyczny dowiedzą się, na czym polega Language Coaching. Poznają również sposób na szybką naukę nowych słówek, oraz dowiedzą się, czy nauka dwóch języków jednocześnie jest możliwa.

Smart Office to przestrzeń coworkingowa w CH-R Sukcesja, gdzie można skorzystać z darmowego Wi-Fi i sprzętu biurowego. Goście mogą wykorzystywać jego potencjał do rozwijania własnych firm oraz uczestnictwa w warsztatach biznesowych. W Smart Office będą regularnie odbywać się wydarzenia skierowane do łódzkiej branży kreatywnej - #PodwieczorekwŁodzi.

 

[1] http://www.tnsglobal.pl/archiwumraportow/files/2015/06/K.041_Znajomosc_jezykow_obcych_O05a-15.pdf

[2] http://www.pulshr.pl/zarzadzanie/znajomosc-angielskiego-to-za-malo-jakie-jezyki-obce-sa-cenione-przez-pracodawcow,26064.html

[3] http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/chcesz-wiecej-zarabiac-musisz-mowic-biegle-w-jezyku-obcym,25082.html

Załączniki

jpg, rozmiar: 43 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 877 KB
pobierz plik
docx, rozmiar: 687 KB
pobierz plik